Picture
Szkoły za oceanem stawiają na nowe technologie i rozdają swoim uczniom iPody. Wielka Brytania zapewnia dostęp do Internetu wszystkim uczniom. Pojawia się następujące pytanie : Czy taki sposób na nowoczesną edukację faktycznie się sprawdzi? W filmach science-fiction przyswajanie czegoś nowego odbywa w kilka sekund po "wtłoczeniu" do mózgu ucznia informacji. W rzeczywistości technologie pozwalające na kilkusekundowy kurs obsługi helikoptera przez internet nie istnieją. Jednak szkoły na całym świecie prowadzą programy mające na celu unowocześnienie systemu edukacji.

Czy lekcje informatyki są potrzebne?

Kiedyś za szkołę nowoczesną uważaną taką ,która posiada własną pracownię komputerową ,a dzieci uczęszczające do niej mogły przez godzinę w tygodniu uczyć się informatyki i obsługi komputerów oraz popularnych programów. Najnowocześniejsze (i często najbogatsze) szkoły wiedzą jednak, że nie o to chodzi. Zamiast prowadzić lekcje informatyki, wykorzystują internet i nowoczesne technologie podczas wszystkich zajęć. Najpopularniejszy sposób na unowocześnienie lekcji, to skorzystanie z interaktywnych tablic. Poza wyświetlaniem slajdów i animacji, można manipulować przedstawionymi grafikami za pomocą gestów. Takie rozwiązanie idealnie nadaje się do zachodzących w fizyce zjawisk. Poszerzona rzeczywistość przeniesie ucznia w sam środek ważnej bitwy.“Każdy uczeń i student powinien mieć tablet zamiast teczki” - stwierdził Waldemar Pawlak w wywiadzie opublikowanym przez “Rzeczpospolitą”.

Tablet to przenośny komputer przypominający górną część laptopa. Zwykle ma wymiary książki, waży mniej niż kilogram i pozwala na bezprzewodowy dostęp do Internetu. Wszystkie dane wprowadza się za pomocą dotykowego wyświetlacza, gdyż urządzenie nie ma prawdziwej klawiatury. 

Tylko czy faktycznie cena tabletu jest tak korzystna?






Leave a Reply.